Reference

Zajímalo by vás, jaká je se mnou spolupráce? Chcete vědět, jaké zážitky mají ti, na něž jsem zamířil svůj fotoaparát či zadavatelé konkrétních zakázek? Pokud ano, přečtěte si reference od těch, s nimiž jsem měl tu čest fotit. Tímto bych rád níže zmíněným poděkoval za zpětnou vazbu, kterou jsem od nich získal. :)

Fabián

Písničkář

Už při prvotní komunikaci s Alešem jsem věděl, že to bude super spolupráce. Je to kreativní člověk s čistou vizí a právě ta dává jeho fotkám zcela nový nádech a přidanou hodnotu. Focení probíhalo ve velmi příjemné atmosféře. Nejvíc jsem obdivoval, jak Aleš pohotově dokázal pracovat s mou zakrnělou mimikou, díky trefným vtipům tak vytvořil fotky, kde se dokonce usmívám. Než jsem se nadál, tak byly fotky perfektně zpracované a hřály se v teple mého emailového inboxu. Nyní je využívám jako propagační materiály a jsem nadmíru spokojen, jaký mají ohlas u mých přátel, fanoušků i pořadatelů.

Doufám, že má spolupráce s Alešem nebyla zdaleka poslední, víc takových lidí, kteří dělají věci s láskou, pokorou a vášní.

Hanka


S Alešem jsem měla tu čest fotit už několikrát. Naprosto mi vyhovuje jeho zápal pro věc, chuť zkoušet v portrétním focení něco neotřelého, co by třeba jiní okamžitě zavrhli. Osobně strašně nerada stojím před foťákem, ale Aleš dokáže z focení udělat takový příjemný rozhovor, při kterém mimochodem fotí. Umí upozornit a doporučit, co udělat jinak, jak se postavit, aby fotka vypadala lépe, ale vše naprosto přirozeným a nenuceným způsobem. který si myslím, že bude vyhovovat všem, kteří stojí před foťákem poprvé. Fotky dodává obratem a na zpětnou vazbu a případné požadavky reaguje velice profesionálně. Už se těším na další možnost focení.

Karolína


S Alešem jsem fotila dvakrát a pokaždé to byl příjemně strávený čas, vždy jsme si skvěle popovídali a setkání zakončili pěknými fotkami. Je to milý, úsměvavý a hlavně nadšený fotograf. Rozhodně doporučuji! :)))

Veronika


"S Alešem se mi fotilo suprově, pohodová atmosféra, vybral skvělou lokalitu, která se mi na fotografiích moc líbila. Skvělá domluva i rychlé dodání fotek. Nemám, co bych vytkla.

Markéta Krátká 

Ředitelka Turistické oblasti Pardubicko

Aleš Otava pracoval pro Pardubicko - Perníkové srdce Čech, z. s. jako externí fotograf v období srpen - prosinec 2019. Náplní jeho práce bylo pořídit fotozáznam akce FESTIVAL CHUTÍ, JÍDLA A ŘEMESEL a rozšířit naši fotobanku o aktuální snímky významných pardubických lokalit a památek. Obou úkolů se zhostil zodpovědně, s kreativitou sobě vlastní. Dodržel smluvené termíny a snímky odevzdal v odpovídající kvalitě. Komunikace s ním probíhala bez problémů, dobře reagoval i na naše připomínky. Kladné hodnocení si zaslouží především za aktivní přístup ke svěřené práci a fakt, že výdělek investoval do modernizace svého fotografického vybavení.


Ocenění

Občas nějakou svou fotografii přihlásím do soutěže. Ačkoli nefotím spoustu let, jako někteří mí kolegové, tak se i v mém případě úspěch již dostavil. Fotografie v tomto příspěvku jsou ty, které dosáhly jedné z prvních třech pozic.

1. MÍSTO (2021)


SOUTĚŽ: MANFROTTO (CZ/SK) - "Architektura v mém okolí" ve spolupráci s ambasadorem Martinem Galliem.


Přihlásit se do této soutěže bylo naprosto spontánní rozhodnutí s tímto "cvakem", který jsem spáchal na Václavském náměstí v Praze. 

Ani ve snu bych si nepředstavil, že bych byl fotografem architektury a přírody Martinem Galliem, který se stal ambasadorem firmy Manfrotto, vybrán rovnou na 1. místo, čímž jsem celou soutěž z dubna 2021 vyhrál. Toto vítězství mi přineslo účast na workshopu s již zmíněným fotografem Galliem, které věřím, že mi přinese nové poznatky do budoucí tvorby. 


#architekturasmanfrottem 

VÝHRA: Malá soutěž s CEWE (Světový den fotografie) na sociální síti Facebook

V srpnu 2022 jsem se zapojil do soutěže od firmy CEWE u příležitosti Světového dne fotografie, kde bylo zadáním nahrát nejhezčí možnou fotografii. Vsadil jsem tak na jeden ze svých nejoblíbenějších portrétů, což se nakonec vyplatilo.