Nová etapa... nový webový prostor...

Kdo jsem? Již od dubna 2019 slýchám, že jsem fotograf. Wow, zní to báječně! Vždyť fotograf by měl být talentovaný člověk, který svými fotkami dělá radost lidem ve svém okolí, je kreativní, apod.

Pravdou je, že se snažím být dobrým fotografem. Přeci jen i můj dědeček byl skvělým profesionálním fotografem, a tudíž je pochopitelné, že se mi snažil předat své zkušenosti a znalosti, jež za dobu působení ve fotografickém oboru nasbíral. Tehdy byl ale můj problém v tom, že pokud mi něco nešlo podle mých představ, okamžitě jsem konkrétní snahy vzdal. Právě to bylo důvodem, že jsem se focení dlouhé roky věnovat nechtěl. 

O to větší překvapení bylo, když jsem si v dubnu 2019 pořídil můj první fotoaparát - bezzrcadlovku značky Olympus, s níž jsem vytvořil své první, poměrně úspěšné, snímky. Od pořízení tohoto fotoaparátu neuběhla tak dlouhá doba, avšak během ní jsem dokázal odfotit několik svých zakázek. První z nich byl Festival chutí, jídla a řemesel pořádaný Turistickou oblastí Pardubicko v srpnu 2019. Rád bych touto cestou poděkoval holkám z této turistické oblasti poděkoval za první velkou příležitost, která mi dala možnost ukázat, jestli v sobě nějaký ten talent na focení mám. :)

Od zmíněného festivalu již nějaký čas uběhl, každopádně se jednalo o začátek mé velké (leckdy i skutečně dobrodružné) cesty za fotografickým snem. Budu moc rád, pokud se, byť jen návštěvou tohoto webu, stanete jeho součástí. Vítejte! :)

Aleš Otava