Q&A


KOLIK JE TI LET A JAK DLOUHO FOTOGRAFUJEŠ?

Je mi 28 let a fotografii se aktivně věnuji od roku 2019.

NA JAKÝ TYP FOTEK SE ZAMĚŘUJEŠ?

Nejraději fotím portréty. Rád experimentuji a kromě klasických portrétů občas vyzkouším i něco "scénického" s určitým příběhem, který chci fotkou vyprávět. To je ale časově náročné, tudíž se nejčastěji věnuji portrétu klasickému. Nedávno (2022) jsem chtěl tento typ fotek vylepšit, dát jim nový vizuál a přidat tam nějakou "přidanou hodnotu". 

Ačkoli se věnuji portrétům, nevztahuje se to na glamour či budoir. Jsou to moc hezké fotografie, ale myslím, že by se jim měli věnovat jiní. :) 

Kromě portrétů se ale zaměřuji i na architekturu, promo fotografie a reportáže z různých akcí.

ČEMU SE VĚNUJEŠ MIMO FOCENÍ?

Focení je mi (naštěstí) stále především zálibou. Mimo foťák se věnuji i práci v cestovním ruchu. Od roku 2014 jsem pracoval jako průvodce na českých hradech a zámcích (Staré Hrady, Dětenice, hospitál Kuks, Invalidovna, Staroměstská radnice, chrám sv. Barbory v Kutné Hoře), ale v posledních letech jsem se začal zajímat především o online marketing. Je to určitě zajímavá oblast a zároveň směr, kterým bych se do budoucna rád ubíral. 

Při focení a práci v cestovním ruchu jsem studoval vysokou školu v Pardubicích, kde jsem se konkrétně věnoval studiu historie. Toto studium jsem úspěšně zakončil získáním bakalářského titulu.

Aktuálně jsem lektorem v Národním památníku hrdinů heydrichiády a mým cílem tak je předávat příběhy o hrdinství, které jsou poměrně nedávné.

S JAKOU TECHNIKOU FOTÍŠ?

Aktuálně fotografuji s fotoaparátem SONY Alpha A7 II (s objektivy Samyang AF 75mm F1.8 a SONY FE 28-70mm F3,5-5,6 OSS.

Stejně tak využívám fotoaparát Nikon D7100. Na Nikon totiž stále nedám dopustit. :)