Město a architektura

Město a architektura (mix)


Národní památník hrdinů heydrichiády

Krypta pravoslavného chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici dodnes připomíná poslední hrdinský boj československých parašutistů Jana Kubiše, Josefa Gabčíka (kteří provedli roku 1942 atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha), Josefa Valčíka, Adolfa Opálky, Josefa Bublíka, Jana Hrubého a Jaroslava Švarce jak v kryptě samotné, tak i na kůru zdejšího kostela. Památník je rovněž připomínkou umučených a popravených vlastenců během tzv. "druhé heydrichiády", která proběhla po atentátu v roce 1942. 

Fotografie vznikly v červenci 2022 a rád bych touto cestou poděkoval Vojenskému historickému ústavu (VHÚ) a samotnému Národnímu památníku hrdinů heydrichiády za speciální povolení k tomuto fotografování.

Kutná Hora - Sedlec (kostnice a katedrála)

Tyto fotografie vznikly za spolupráce s TO Kutnohorsko-Kolínsko. Zároveň bych rád poděkoval za speciální povolení k fotografování (v Sedlci není dovoleno běžně fotografovat) 


Chrám sv. Barbory (Kutná Hora)

Tyto fotografie vznikly v rámci spolupráce s TO Kutnohorsko - Kolínsko.


Staroměstská radnice (4.6.2021)


Národní divadlo (historická budova)

Věděli jste, že všechny budovy Národního divadla můžete navštívit nejen jako diváci zdejších inscenací, ale zároveň i jako návštěvníci komentované prohlídky? 


OPEN HOUSE PRAHA

Ač nepatřím mezi dobrovolníky tohoto architektonického festivalu v Praze, rozhodl jsem se nahrávat na tento web fotografie z některých budov, které jsem navštívil.

Líbí se vám moje tvorba?